It is currently Sun 29. Sep 2024 0:12:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Forum outline


Click here to view the outline that you need to follow when creating new topic.



Post new topic  Topic locked   Page 3 of 4  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message

-HF-Opie
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 17:02:43 
offline
'Infernus'
'Infernus'
User avatar

Joined: Tue 08. Oct 2013 6:39:16
Posts: 502

Points: 1 564 062
Cash: $16 078 103
Na jeho obranu musim povedať že ja som mu nepreložil cely text len som mu napisal že si nadávaju a on ich potom upozornil. Tak teraz čakám čo si o mne pomyslíte za to.

___________________
Možno som čudný, divný a neviem aký ale som to ja..

Toto mám najradšej: Lucka (moje auto), Lucka L. (áno je to dievča ale nepoviem aké) a Elán. Ak by ste chceli jednú z týchto vecí nahradiť tak by ste museli nájsť naozaj výbornú náhradu čo nepredpokladám.


Top
   
 

Nik^
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 17:43:58 
offline
'Sultan'
'Sultan'
User avatar

Joined: Sat 21. Sep 2013 22:39:14
Posts: 444
Location: Domov :D

Points: 1 062 341
Cash: $1 508 041
CM-Punk wrote:
Ah ingnition see thats why miki servers are just known has the CZ/SK servers and not something bigger, because a lot of the actuals admins only care is about their clan not the server, you are just worried about saying that the clan x and is bad clan but mine is much better bla bla bla, not with the server, not with the constant campers in shooter and dm, not with the bad maps that dm and race server has, not with the laggers, etc. All you care is with your clan and your admin lvl.

Well maybe u dont know that but we want this server to be cz/sk we dont want something bigger. This was and it will be cz/sk server not some big server with 875898 people that are not cz/sk.

___________________
Black::.Nik^
Image
Long road so far.
Bulls| Blue Bulls
M@sterS|
=BOSS= Like a BOSS
Black::.Scorpions


Top
   
 

-HF-Erosion
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 17:51:32 
offline
'Hunter'
'Hunter'
User avatar

Joined: Tue 27. Aug 2013 1:13:34
Posts: 1892
Location: Plzeň

Admin Level: 3
Points: 1 803 289
Cash: $3 036 695
Ingnition wrote:
Fakt, tenhle server nemá absolutní smysl. Admini si tu vymýšlí a důkazy podvrhuje nečím, že je to upravené v PS nebo že si to snad píšeme sami. Nasrat, celý tenhle dementní FOXhostu! Cenzura tu žije, pravda bolí tak to smažeme viď Otloukánku!


Jen kdyby to byla pravda. On napsal, že možná by měl (Hydro) začít upravovat ty screeny v PS, aby měl lepší důkazy. Chtělo by to lekci základů angličtiny.

___________________
Přítel mé ženy je i můj přítel, neboť kdo oře moje pole, šetří můj pluh.
Image
Image
Image


www.have-fun.clanweb.eu


Top
   
 

[SAM]<1ngn1t10n
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 18:04:45 
offline
'Hunter'
'Hunter'
User avatar

Joined: Fri 27. Jul 2012 13:46:53
Posts: 872
Location: Sedlčany

Points: 549 539
Cash: $2 679 970
Erosion wrote:
Ingnition wrote:
Fakt, tenhle server nemá absolutní smysl. Admini si tu vymýšlí a důkazy podvrhuje nečím, že je to upravené v PS nebo že si to snad píšeme sami. Nasrat, celý tenhle dementní FOXhostu! Cenzura tu žije, pravda bolí tak to smažeme viď Otloukánku!


Jen kdyby to byla pravda. On napsal, že možná by měl (Hydro) začít upravovat ty screeny v PS, aby měl lepší důkazy. Chtělo by to lekci základů angličtiny.

Nepovídej, a teď mi řekni co je jiného na tom co jsem napsal? Netvrdí snad, aby jsme to dělali v PS a vymýšleli si lepší důkazy?

___________________
Image
*><* (-_-) *<>* (_|_) *><* į dęɓįɭą ɱųşįş ɓŗąţ vąʐŋę
Slova, dělal jsem to "z nudy" a "na rychlo" je jen jinej výraz pro - neumím to, ale nebudu tak blbej
abych se k tomu doslova přiznal.


Top
   
 

-[SAM]-Amoniak
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 18:40:27 
offline
'Mower'
'Mower'

Joined: Sun 27. May 2012 13:57:46
Posts: 48

Points: 433 707
Cash: $661 934
"let's go on"

No tak dobře.

"only people i see that dislike my admin are SAM and Black, so sad, but why? coincidence no?"

Ano, je to náhoda, i jiní hráči na to mají podobný názor, kupříkladu:
=FoX=Moki: "jakože ta dohoda není špatná, do budoucna by to mělo vypadat dobře, ale ti admini mi taky vadí"
=FoX=Moki: "od začátku jsem s tím nesouhlasil"
-HF-Lanc1: "je nefer vůči ostatním, že oni tu vůbec nehrajou a mají AP"
=FoX=Moki: "celý AT byl proti"
Shader: "u are not good admin"

"All you care is with your clan and your admin lvl"

Hydrogarus i Ingnition byli admini, ale práv se sami vzdali, takže se asi těžko budou chtít stát adminem místo tebe.

"You will need more prints i guess"

Není třeba hlásit další prohřešky, screeny jsou tu všude na fóru. Když jiní udělali to, co ty (dokonce jednotlivě, ne všechno), byli potrestáni. A proč jsi nebyl ty? Chápu, že jsi tu nový na serveru, ale na fóru jsou o tom dostatečné důkazy.

Neplníš své povinnosti tak, jako ostatní admini. Chceš vůbec být adminem? A nepředpokládej, že vše, co kdo napíše česky nebo slovensky, je nadávání tobě. Myslíš si to častěji, než se to ve skutečnosti děje (jestli se to vůbec děje).

I wrote also in English because it seems hard for you to grasp the point of a Czech or Slovak message:
Spoiler: show
"let's go on"

Allright then.

"only people i see that dislike my admin are SAM and Black, so sad, but why? coincidence no?"

Yes, indeed it was a coincidence, other players also have a similar opinion. (I won't translate the quotations, the translation may change its intended meaning. Read above.)

"All you care is with your clan and your admin lvl"

Both Hydrogarus and Ingnition had admin rights, but they left the admin team by their own choice. Therefore, it is not rational to assume they want to take your place.

"You will need more prints i guess"

I guess, it is not necessary to add other faults, screenshots are all over the forum. When others did what you have done (even individually, not all at once), they were punished. So why not you? I understand, you are new on this server, but there is a lot of evidence of these violations.

You don't fill your duties as the regular admins do. Do you even want to be an administrator? And don't always assume that everything written in Czech or Slovak is an insult towards you. You do that way more often than it actually happens (if it even happens).

___________________
Image


Top
   
 

PostPosted: Fri 17. Oct 2014 19:09:36 
offline
Nováček
Nováček

Joined: Fri 17. Oct 2014 19:07:10
Posts: 1
AHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH, Maybe u must go to the Doctor Hydroshit?


Top
   
 

PostPosted: Fri 17. Oct 2014 21:29:41 
offline
'Jester'
'Jester'
User avatar

Joined: Thu 14. Feb 2013 20:53:33
Posts: 178
Moxingakajebacpunka wrote:
Maybe u must go to the Doctor Hydroshit?


He don't need to Moxinshit...

Nik^ wrote:
Well maybe u dont know that but we want this server to be cz/sk we dont want something bigger. This was and it will be cz/sk server not some big server with 875898 people that are not cz/sk.


:thumbup: We don't want any IDIOTS which doesn't even speak czech or slovak, spamming in their language or just ''trolling'' others as they think that it's fun like you probably normally do Punk..

CM-Punk wrote:
You don't want to answer or you don't have an answer? lol

He didn't even said that, well, google translate is not perfect mostly as admins do, but still admin with knowledge of the language which is focused on the server (CZ/SK) is better, than admin which doesn't have that knowledge.

CM-Punk wrote:
All you care is with your clan and your admin lvl.


Every player represents his clan and stand's for it, thats why.. And the people which you are speaking to was an admins too, more respected admins and also with the bigger lvl and they did more work after 2 days then you did after all your ''carrer'' on MShost.

Also you said, that you kicked about 4 players out of game at all. Well, also you said that you went on Shooter after them 2 was argueing on the DD, problem is that on shooter is still somebody to kick, mute or even ban and every time I go on shooter there actually is more mess then should be, that's why are the admins on the servers.. To clean that mess, not to watch how others are argueing or lagging or whatever, and you spoke portugal more than 1 time, and when you WAS an admin..

Then who says lies to others MR ADMIN PUNK

___________________
Image


Moje životní motto má 2 slova...
Jsem líný...


Pozdravuje... :)
Image


Top
   
 

-HF-Erosion
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 23:31:37 
offline
'Hunter'
'Hunter'
User avatar

Joined: Tue 27. Aug 2013 1:13:34
Posts: 1892
Location: Plzeň

Admin Level: 3
Points: 1 803 289
Cash: $3 036 695
Ingnition wrote:
Erosion wrote:
Ingnition wrote:
Fakt, tenhle server nemá absolutní smysl. Admini si tu vymýšlí a důkazy podvrhuje nečím, že je to upravené v PS nebo že si to snad píšeme sami. Nasrat, celý tenhle dementní FOXhostu! Cenzura tu žije, pravda bolí tak to smažeme viď Otloukánku!


Jen kdyby to byla pravda. On napsal, že možná by měl (Hydro) začít upravovat ty screeny v PS, aby měl lepší důkazy. Chtělo by to lekci základů angličtiny.

Nepovídej, a teď mi řekni co je jiného na tom co jsem napsal? Netvrdí snad, aby jsme to dělali v PS a vymýšleli si lepší důkazy?



Ty ho přímo obviňuješ, že Hydra napadl, že to upravil v PS, ale on píše, že by to měl Hydro upravit v PS, aby měl lepší důkaz. Takže on neříká, že to je upravený v PS, pouze tvrdí, že to co Hydro postnul není pořádný důkaz. Snad už je tohle k pochopení.

___________________
Přítel mé ženy je i můj přítel, neboť kdo oře moje pole, šetří můj pluh.
Image
Image
Image


www.have-fun.clanweb.eu


Top
   
 

[SiK]Slovakia
PostPosted: Sat 18. Oct 2014 14:08:02 
offline
'Elegy'
'Elegy'
User avatar

Joined: Wed 02. Jul 2014 23:43:22
Posts: 131

Points: 1 655 958
Cash: $3 072 680
tak isto nemám nič proti fox ani honyovi..ale mal by s tým niečo robiť..to že si sem dosadil svojho pre mňa problém nieje, ale mohol radšej dosadiť slováka alebo čecha, teda tomu čo rozumie čo sa deje v chate.


Top
   
 

Freder1q
PostPosted: Sun 19. Oct 2014 1:16:31 
offline
'Mr. Whoopee'
'Mr. Whoopee'
User avatar

Joined: Wed 11. Apr 2012 18:49:58
Posts: 87
Location: Pentagon

Points: 813 955
Cash: $74 728
Je to strašně zajímavý, sem tam i dojemný, ale... Ne.
Mě je v celku jedno co se bude dít, co se stane a kdo bude dalším adminem (Hlavně ať to není nějaký idiot, např. ten nejmenovaný co vytvořil tuto stížnost.)...
No co, k tématu: Hydrogaurusmusčusnevimjakdál vytvořil tuto stížnost, kvůli čemu? Podle mě zcela na hovno... Za tu dobu co hraju jenom na serveru "DD", tak se tam žádný admin (samozřejmě AKTIVNÍ) neukázal každý den... Každý z DD si musí zavolat admina z těch ostatních serverů (SHOOTER, RACE, DM, FUN, nevím co ještě).. Takže bych ocenil dát admina někomu kdo má rozum a je aktivní....
...Punk je Portugal, takže je samozřejmé, že nebude rozumět. Navíc si dokonce musel překládat tuhle "na hovno" stížnost... A kraviny typu: Pokud jsou to jen CZ/SK servery, tak na něj nemusíme mluvit anglicky ani jiným jazykem a blablabla = Jen idiot to napíše. A to jako dost čumím Ingni... Já to jako extra řešit nechtěl, ale to co tady píšete za hovadiny,.. tak to mě poserte na hrudník, protože takový srajdy řešit... Nemá to cenu. Ještě navíc ani Hydra nemá pořádný důkazy...
Mrdám to, dál nepíšu. Můj názor a je mi někde jaký názor budete mít na ten můj. Hlavně Chill a s úsměvem. ;)


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Topic locked   Page 3 of 4  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
TOPlist
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

©MSHost.cz